Un cookie este un fișier text mic care poate fi stocat și accesat de pe dispozitiv când vizitați unul dintre site-urile noastre, în măsura în care sunteți de acord. Celelalte tehnologii de urmărire funcționează în mod similar cu cookie-urile și plasează fișiere de date mici pe dispozitivele dvs. sau monitorizează activitatea dvs. pe site, pentru a ne permite să colectăm informații despre modul în care utilizați Site-urile noastre. Acest lucru permite site-urile noastre să vă distingă dispozitivul dintre cele ale altor utilizatori ai Site-urilor. Informațiile furnizate mai jos despre modulele cookie se aplică și în cazul altor tehnologii de urmărire. Puteți găsi mai multe informații la www.allaboutcookies.org și www.youronlinechoices.eu.

Pentru mai multe informații despre modul în care aceste companii colectează și utilizează informații în numele nostru, consultați politicile lor de confidențialitate, după cum se arată mai jos.

TipScop