Căutăm voluntari creativi pentru a treia ediție a proiectului Din Parfumerie

29 May 2024

Ești gata pentru o experiență culturală de neuitat?

Asociația Hearth te invită să te alături echipei noastre de voluntari pentru a treia ediție a proiectului “Din Parfumerie“. Dacă ești pasionat de artă și cultură, acesta este locul potrivit pentru tine!

Suntem un ONG înființat în 2017, cu sediul în casa scriitoarei Silvia Kerim și a cineastului Mircea Veroiu. În acești șapte ani, am transformat această locație într-un spațiu cultural vibrant, găzduind sute de evenimente care au îmbogățit viața culturală a comunității.

Dacă ți se pare că suntem pe același vibe, avem oportunitatea perfectă pentru tine! Despre proiect, găsești mai multe detalii aici.

De ce să devii voluntar la “Din Parfumerie”?

• Experiență unică: Ești parte dintr-un proiect inovator, care deja are un istoric pe scena culturală din București, și ajuți la organizarea unor evenimente culturale inedite.
  • Networking: Cunoști artiști, îți faci noi prieteni și îți extinzi rețeaua de contacte în domeniul cultural.
  • Dezvoltare personală: Îți îmbunătățești abilitățile de organizare, comunicare și gestionare a proiectelor.
  • Creativitate și energie pozitivă: Lucrăm într-un mediu prietenos și energic, unde creativitatea este la ea acasă.

Cum sunt voluntarii pe care îi căutăm?

• Pasionați de cultură: Oameni entuziaști și pasionați de teatru, film, muzică și activități interactive.
  • Comunicativi și sociabili: Persoane care interacționează ușor cu publicul și creează o atmosferă plăcută.
  • Organizați și responsabili: Tineri care să ajute la desfășurarea fără probleme a evenimentelor, să își ia în serios responsabilitățile și să își dorească să facă o diferență în comunitatea din care fac parte.
  • Creativi și proactivi: Oameni plini de idei noi, dornici să contribuie activ la dezvoltarea proiectului și buna desfășurare a acestuia.

Ce vei face?

• Susținerea organizării evenimentelor: Vei ajuta la planificarea și organizarea activităților culturale din cadrul proiectului.
  • Coordonarea activităților cu publicul: Vei gestiona participanții și vei oferi sprijin și informații.
  • Promovarea proiectelor culturale: Vei ajuta la promovarea evenimentelor în comunitate și pe social media.
  • Contribuția la evaluarea și feedback-ul proiectelor: Vei colecta și analiza feedback-ul pentru îmbunătățirea continuă a evenimentelor.

Ce beneficii ai ca voluntar?

• Experiență valoroasă: Lucrezi alături de o echipă experimentată și dobândești abilități utile pentru cariera ta viitoare, indiferent de domeniul în care vei alege să activezi.
  • Networking: Cunoști artiști și alți voluntari, creând legături faine pentru viitor.
  • Participare la evenimente: Ai acces gratuit la toate evenimentele organizate și primești o diplomă de voluntariat la finalul proiectului.
  • Mediu stimulant: Lucrezi într-un mediu creativ și interacționezi cu oameni talentați.

Cum aplici?

Trimite-ne un email la asociatiahearth@gmail.com cu subiectul “Voluntariat Din Parfumerie – Ediția a III-a” și spune-ne câteva lucruri despre tine:

• Nume și prenume
  • Vârstă
  • Disponibilitate de timp (dacă te poți implica imediat sau doar la anumite evenimente din cadrul proiectului)
  • Număr de telefon
  • De ce vrei să fii voluntar la “Din Parfumerie”?

Vino alături de noi și hai să facem din Ediția a III-a a proiectului “Din Parfumerie” un eveniment de neuitat!

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem! 🎭🎬🎶

Proiectul Din Parfumerie este finanțat de Primăria Sectorului 3, prin fonduri nerambursabile de la bugetul local

Parteneri: Radio România Cultural, Radio România Internațional, Cinemaraton, Bookhub